| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Must Operate Voltage | 3.75 V |
| Packaging | Tube |
| Coil Voltage | 5 V |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Coil Current | 10 mA |
| Must Release Voltage | 400 mV |
| Operate Time | 0.35 ms |
| Release Time | 0.1 ms |
| Min Operating Temperature | -20 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Switching Voltage | 200 V |
| Coil Type | Non-Latching |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
